نسل جوان ایران

کتابهاکتابهای متنی

دانلود کتاب قانون شفا

ارسال کننده : سرکار خانم زهرا رحیمی
سطح فعالیت : نویسنده
ایمیل : NJIRAN33[@]GMAIL.COM
تاریخ ارسال : ۱۶ بهمن ۱۳۹۹
دفعات بازدید : 86
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 174
فرمت فایل : pdf
حجم فایل : 1/42

قیمت فایل : 2,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 3
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

پیام ویژه نويسنده:

شما شفا دهنده اید!

مقدمه

یکی از عظیم ترین اسراری که می توانید بیاموزید این است که شما شفا دهنده اید؟

شاید به «موهبت شفا دادن»، به صورت قدرت ویژه­ای اندیشیده باشید که تنها در اختیار تنی چند قرار می گیرد. در اختیار کسانی که از نظر معنوی، روانپزشکی، طبابت با سایر تخصصهای پزشکی، صاحب مقامی ویژه باشند. شاید اعتقاد داشته اید که شفا دادن دارای نیرویی مرموز و چه بسا عارفانه است. اعصاری بیشمار، واژه شفا با خرافات و اعمالی عجیب همراه بود.

در سالهای اخیر، چه بسیار درباره شفای معنوی ناشی از دیگر باره به کار گرفتن شیوه های متفاوت یاد شده در کتاب مقدس می­شویم. شیوه هایی نظیر دعا، دست بر موضع درد یا اندامی نهادن، با سایر آیین­های مقدس. درباره داروهای معجزه آسا و پیشرفت­های جالب توجه علمی و جهش­های عظیم در زمینه سلامت ذهن می­شویم که بر درمان­ها تاثیر می گذارند.

بیایید برای همه کسانی که در این راه گامی موثر برداشته اند، برکت بطلبیم و از خدا بخواهیم که کارشان را سرعت، بخشد. زیرا هرگونه شفا ناشی از ایمان و امري الهي است. اخيرا که بیماری جسارت به خرج داد و به پزشکش گفت که احساس می کند شفای معنوی یافته است، پزشک لبخندزنان پرسید: «مگر نوع دیگری از شفا بیز وجود دارد؟

راز کهن شفا

با وجود روشن بینی در عصر حاضر، بیشتر مردم همچنان می پندارند که سلامتشان متکی به منشایی بیرون از خودشان است: متکی به استادی معنوی یا پزشکی متخصص. با این که متخصصان به آن افراد گوشزد می کنند که هرگونه درمان به منظور فعال ساختن سلامت از درون خود آنهاست، بازگوش این افراد بدهکار نیست.

بیشتر مردم هنوز به راز کهن شفا پی نبرده­اند: به این راز که سلامت- خواه سلامت جسمانی و خواه سلامت ذهنی- اساسا كاری درونی است. به هنگام بیماری- درمان هر اندازه نیز که موفقیت آمیز باشد. شخص باز هم بارها و بارها بیمار می شود، زیرا به علت بیماری خود - اندیشه ها و احساس­های بیمار گونه اش درباره خویشتن و دیگران و کائنات و جهانی که در آن زندگی می­کند. پی نبرده است. این اندیشه های بیمارگونه، نیروی زندگی را در وجودش به بند می کشاند و سبب بیماری (بیم . آری) یا ناخوشی می شود.

دریافت این نکته که «بیم . آری»، به معنای موجبات ترس و واهمه و هراس، تماماً حس­های درونی و ناشی از اندیشه ها و احساس­های نادرست و نکوهیده و ناخوشایند در درون خود انسان است. که سلامتش را بر باد می­دهد. بسیار جالب توجه است. بقراط. حكيم يونانی- که او را پدر علم طب می دانند، 4۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نوشت: «آدمیان باید بدانند که شادمانی­ها و خنده ها و خوشیهایشان، و همچنین اندوه ها و دردها و ناخوشی هایشان زاییده سرشان و تنها زاییده سرشان است. یکی از تعاليم مرموز مصریان باستان این بود که تن دردناک، ثمره اندیشه دردآلود است. ظاهراً هنوز بسیاری از مردمان به این راز پی نبرده اند.

نخستین گام به سوی شفا، توجه به نخستین واژه عنوان کتاب است: قانوني شفاء قانون یعنی اصلی که مؤثر واقع می شود. واژه قانون، نمایانگر نوعی نظم و ترتیب امور است، همه با نیوتون موافقیم که قوانینی طبیعی بر جهان مادی حکمفرماست. این را نیز باید دانست که در قیاس با قوانین طبیعی، قوانینی ذهنی و معنوی وجود دارندها که قانون برتر خوانده می شوند. قوانین برتر چنان قدرتمندند که میتوانند قوانین طبیعی را چندین برابر یا خنثي يا معكوس گردانند. وقتی این قوانین برتر به کار می افتند معمولا ثمراتی پدید می آورند که در ساحت مادی معجزه آسا می نمایند. آنگاه و «غيرممكن» به ممكن و «لاعلاج» به علاج پذیر بدل می شود. از این رو، بیماران فقط نیاز دارند که آن نظم را در اندیشه ها و عواطف و جسم و زندگیشان برقرار سازند. سلامت یعنی احساس تمامیت و قدرت در همه زمینه های وجود: جان و روح و جسم و سایر امور زندگی، سلامت یعنی امور مالی سالم، روابط سالم با دیگران، و فهم و ادراک سالم معنوی، وقتی شما در این سه زمینه به درستی به کار برده شود، شفای جسمانی هم از پی آن می آید. از این رو، کسی که این قوانین را به کار می برد، همانا به طب پیشگیری سرگرم است.

مقدمه: شما شفا دهنده اید

فصل اول: حقیقت تکان دهنده درباره شفا

فصل دوم: قانون شفا بخش «نه»

فصل سوم: قانون «شگفت» شفا

فصل چهارم: قانون شفابخش «رهایی»

فصل پنجم: قانون شفابخش «آری»

فصل ششم: قانون شفابخش ستایش

فصل هفتم: قانون شفابخش محبت

فصل هشتم: شفا از طریق «معجزه»

فصل نهم: قانون مرموز شفا

فصل دهم: قانون شفا بخش تجسم

فصل یازدهم: قانون عارفانه شفا

فصل دوازدهم: فعل و انفعالهای فرایند شفا

فصل سیزدهم: ایثار و بخشش شفا بخش

در خاتمه: آیا می توانید شفای خود را بپذیرید؟

فصل اول

حقیقت تکان دهنده

درباره شفا

حقیقت تکان دهنده درباره شفا این است که در درون خودتان صاحب شفادهنده­یی هستید. حتی اگر آگاه نباشید، شفا دهنده درونتان همواره به طرزی خاموش سرگرم کار است: در حال تعمیر یاخته ها و دفع مواد زاید و خوراک رساندن به نسوج و شفای زخم­ها.

گاه این شفادهنده، خود را به شیوه­یی چشمگیر نمایان می سازد. زمانی که شخصی بیماری مهلکی دارد و امیدی به نجات یا ادامه زندگی او نیست. ناگهان، بی هیچ توضیح و توجیهی، غده­یی ناپدید می­شود، زخمي التيام می یابد، یا قلبی بیمار به سلامت نخستین خود باز می­گردد. این امر گواه آن است که تن انسان بی تردید قدرتمندترین و خودكفاترین دستگاهی است که برای بقای حیات بشری وجود دارد؟

قدرت دروني شفا بخشیدن، قدرت عجیبی نیست. بخش طبیعی جهان درونتان است، و در تمام بیست و چهار ساعت شبانه روز سرگرم پیچیده ترین کنشهای جسمتان است. این دانشمند بی همتا. بی هیچ تلاش- در هر یک از یاخته هایتان فعل و انفعال­هایی را به انجام می رساند که بزرگترین شیمی دان جهان حتی قادر به تقلید از آن نیست، میزان قابل توجهی از کار شفا از طریق کنش­های خودکار ذهن نیمه هشیار تان صورت می گیرد.

اگرچه می توانید به طرز قابل توجهی بر میزان کار و کارآیی این شفادهنده درونی بیفزایید، تا در مورد نیاز بتوانید از طریق اقتدار اندیشه سنجیده و آگاهانه خودتان، از آن سود جویید. این واقعیت که در درونتان صاحب شفادهنده یی هستند که می توانید به طور سنجیده و آگاهانه آن را فعال سازید، به این معنا نیست که نباید از شیوه های معمول مدد جویید. بلکه به این معناست که آرمان­های این کتاب در کنار سایر شیوه های معمول می تواند بر شتاب شفای شما بیفزاید. پاراسلوس، پزشک آلمانی سده شانزدهم گفت: وقدرت شفابخش دارد، نه در مواد آن، که در روح مصرف کننده آن است. بادا این کتاب آن روحیه درست را در شما ایجاد کند.

علت بیماری

چرا دارای شفا دهنده یی درونی هستید و هرگاه بخواهید می توانید از آن سود جویید؟ زیرا تن صاحب خردی برتر است که میل به سلامت دارد نه بیماری.

تخمین زده شده که این نیروی حیات در آدمی، دست کم ده بار قدرتمندتر از هرگونه درمان است. اگرچه درمان­های متفاوت نیز می توانند به افزایش این نیرو کمک کنند.

اما اگر تن آدمی صاحب چنين قدرت­های احیا کننده حیرت انگیزی است اصلا چرا بیمار می شود؟

حقيقت تکان دهنده این است که بیماری حالتی است که شخص بر خود تحمیل می کند! علت بیماری، اندیشه ها و عقاید و باورهای نادرستی است که بر جسم و در جسم حرکت می کند و نیروی زندگی را بند می آورد. چند دهه پیش دکتر آلکسیس کارل، پزشک و دانشمند مشهور گفت: وقتی احساس هایی چون رشک و حسد و نفرت و انزجار و ترس و وحشت، دائمی و تبدیل به عادت شوند می توانند دگرگونی هایی ارگانیک و بیماری­هایی جدی بیافرینند». در سال­های اخیر، همکاران هم حرفه او نیز به همین عقیده رسیده اند. وقتی باورها و عواطف منفی را دگرگون می­سازید، در واقع به دگرگونی جسمی سرگرمید که آنها را در یاخته­های خود ما وا داده است.

شعور هر یاخته

حقیقت تکان دهنده این است که برخلاف اعتقاد بیشتر ما، ذهن فقط در مغز نیست. ذهن یا شعور در هر یاخته تن موجود است.

آرمان­های مشابه گرد هم می آیند و به مراکز اندیشه را تشکیل می دهند. این مراکز در بخش­های گوناگون جسم ماوا می­گزینند و مطابق با طبيعت مثبت یا منفی خود، بر جسم تأثیر می گذارند. هر یاخته در اندیشه احاطه شده است. همان گونه که ادیسون کشف کرد: هر ياخته می اندیشد. دانشمندان با عبارتهایی فنی تر و عالمانه تر می گویند که هر یاخته از زندگی و نور و شعور و جوهری سرشار است که ساختاری اتمی را تشکیل می دهد.

چارلز بلمور"، رئیس بک بنگاه معاملات ملکی در شهر کانزاس، در آغاز این قرن، اقدار پویای اندیشه را بر جسم کشف کرده و از این اقتدار برای شفای سل استخوان لگن خاصره دردناکش که از کودکی گرفتار آن بود سود جست.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران