نسل جوان ایران

مدارسمقطع متوسطه ( دوره اول)پایه هفتم

چگونه توانستم بی انضباطی دانش آموزان پایه هفتم را کاهش دهم؟

ارسال کننده : سرکار خانم لیلا شاهکرمی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : l.shahkarami76[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۳۱ مرداد ۱۳۹۹
دفعات بازدید : 90
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 18
فرمت فایل : word
حجم فایل : 280 کیلوبایت

قیمت فایل : 6,500 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 4
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

انضباط از مسائل مهم در امر تعلیم وتربیت محسوب می شود و یکی از ملموس ترین مسائل، مسئله کلاسها با برقراری انضباط در کلاس و اصلاح مشکلات رفتاری دانش آموزان است . چنانچه کلاس درس با اصول و نگرش صحيح اداره نشود، چه بسا با اعمال رویه ها و رفتارهای نادرست اثرات نامطلوب و جبران ناپذیری در شخصیت و پیشرفت تحصیلی شاگردان ایجاد شود. دستیابی به مهارت و برقراری انضباط در کلاس درس مستلزم آن است که عوامل موثر در امر انضباط را بدرستی بشناسیم و برخورد بنیادی با آن داشته باشیم . در این طرح برخی از عوامل موثر در بی انضباطی از جمله رفتار معلم ، خصوصیات روانی و جسمانی شاگردان ، موقعیتهای اجتماعی و خانوادگی شاگردان و کیفیت برنامه های آموزشی و قضای مدرسه مورد بررسی قرار گرفته است .

انجام هر کاری نیازمند نظم و انظباط می باشد و بدون نظم و انظباط جریان تعلیم و تربیت دچار اشکال می شود و حتی موجب توقف آن شود.

برقراری انضباط وسیله ای است برای هموار کردن راه جهت تحقق اهداف عالی تعلیم وتربیت، باوجود این امروزه در مدارس مشاهده میشود که اوقات زیادی از وقت مدیران و معلمان که باید صرف تعلیم و تربیت و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان شود، صرف برخورد و درگیری با مسائل انضباطی دانش آموزان می شود و طبیعتا در این برخوردها انرژیهای زیادی نیز صرف میگردد.

و باعث خستگی و ملالت اولیاء مدرسه و همچنین دانش آموزان میشود گاهی عدم آگاهی از چگونگی برخورد با مسائل انضباطی از طرف مدیران و معلمان به تنفر نوجوانان از مدرسه و ترک تحصیل آنها می انجامد. که البته این مسئله حیاتی و قابل توجهی است

که باید جداگانه مورد بررسی قرار گیرد. برقراری انضباط برای معلمان تازه کار موضوعی است بس غامض ودشوار، معلمان با سابقه با آنکه با مظاهر مختلف کلاسداری و مفهوم انضباط آشنائی کامل دارند اطلاعات آنها در این زمینه ناقص و يا ناسازگار با بافته های علمی و آموزشی است . برقراری انضباط و فراهم آوردن محیط مساعد برای یادگیری اصولا یکی از مشکلترین قسمتهای آموزش و پروش است و رسیدن به هدف های آن حوصله، اطلاعات کافی وفهم وتحقیق و مطالعه میخواهد.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران