نسل جوان ایران

مدارسمقطع ابتداییپایه سوم

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزانم که سوء تغذیه ی آن ها موجب اختلال یادگیری می شد را بهبود ببخشم؟

ارسال کننده : سرکار خانم لیلا شاهکرمی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : l.shahkarami76[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۳۱ مرداد ۱۳۹۹
دفعات بازدید : 101
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 20
فرمت فایل : word
حجم فایل : 629 کیلو بایت

قیمت فایل : 6,500 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 3
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

سوء تغذیه و تغذیه نامناسب نیز یکی از مسائل مهمی است که موجب ناهنجاری هایی در انسان می شود که می تواند زمینه های نامناسب در سلامت جسم، روان و رشد و نمو کودکان را حاصل نماید.

در این اقدام پژوهی ابتدا به سوء تغذیه یکی از دانش آموزانم را در نظر گرفتم این دانش آموز محمد طاها نام دارد. محمد طاها دانش آموز نامرتبی است که خانواده او به اعتیاد مبتلا هستند و توجه ای به تغذیه و درس او ندارند این اقدام پژوهی در راستا آن است که او بتواند مشکل سوء تغذیه اش را رفع کند و بتواند به درس هایش بیشتر رسیدگی کند. امیدوارم که بتوانم کمک کوچکی به معلمان به خصوص معلمان منطقه ی شهرستان ورامین کرده باشم.

حق سالم بودن و سالم ماندن همه مردم را سازمان بهداشت جهانی به طور رسمی به صورت اصلی اساسی اعلام کرده است این اصل زمانی به وقوع می پیوندد که مردم از غذای سالم تغذیه نمایند. در بسیاری از کشورها به علم تغذیه به عنوان عامل موثر در سلامت و پیشرفت جامعه توجه نمی شود و جایی در معادلات برنامه ریزی های اساسی و بنیادی ندارد.

یکی از عوامل موثر بر آموزش و پرورش و رشد کودکان و نوجوانان دسترسی آنان به منابع غذایی سالم و کافی است . آموزش اصول تغذیه و تامین غذای سالم و بهداشتی و جبران کمبودهای غذایی احتمالی در سنین مدرسه ضمن آن که کودکان و نوجوانان را برای گذراندن موفقیت آمیز و توام با سلامت دوران بلوغ آماده می کند به سبب تاثیر بر فعالیت های ذهنی و هوشی آنان ، بازده آموزشی مدرسه را نیز ارتقاء می بخشد . کمبودهای غذایی در سنین رشد موجب می شود که کودکان و نوجوانان انرژی لازم برای چندین ساعت کار آموزشی و پرورشی نداشته و قدرت دفاعی بدن خود را در برابر هجوم بیماری های قابل انتشار در مدرسه از دست بدهند.[1] در سنین مدرسه، رشد کودکان نسبت به پیش از آن از سرعت کمتری برخوردار است ولی با افزایش فعالیت فیزیکی و افزایش توده بدنی کودکان در این دوره، نیاز آنان به غذا افزایش می یابد و با توجه به این که کودکان و نوجوانان بخش زیادی از ساعات روز را در مدرسه سپری می کند تغذیه در مدرسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.[2] از آنجایی که یکی از مشکلات عمده تغذیه ای در این دوران وجود باورهای غلط غذایی است لذا اصلاح باورهای غذایی آنها از اهمیت به سزایی برخوردار است.[3]

از طرفی شناخت عادات غذایی یکی از اصول اساسی جهت تعیین و تعریف شیوه های سالم زیستن و پیشگیری از بروز بیماری های مزمن می باشد.

 

 

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران