نسل جوان ایران

مدارسمقطع ابتداییپایه اول

اقدام پژوهی چگونه توانستم حافظه ی دیداری دانش آموزانم را تقویت کنم؟

ارسال کننده : سرکار خانم لیلا شاهکرمی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : l.shahkarami76[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۳۱ مرداد ۱۳۹۹
دفعات بازدید : 103
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 22
فرمت فایل : word
حجم فایل : 192 کیلو بایت

قیمت فایل : 6,500 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 1
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

پژوهشی زیر با هدف چگونه توانستم حافظه ی دیداری دانش آموزانم را تقویت کنم؟ صورت گرفت. از آنجایی که از بین بردن موانع تربیتی یکی از وظایف معلمین است وظیفه ی خود دانستم که بتوانم حواس پرتی و عدم تمرکز آن ها را از بین ببرم و حافظه ی دیداری آن ها را افزایش دهم. و سعی کردم راه حل های مناسب را برای حل این مشکل پیدا کنم. و کمکی ناچیز به همکارهای فرهنگی خود کرده باشم.

همه انسانهای رشد یافته می خواهند به مردم خدمت کنند و از خود اثری به جای گذارند که کار آمد و زیبا باشد و می دانند که میزان کارایی و زیبایی عمل و اثر آنها با میزان تمرکزی که بر آن می کنند، نسبت مستقیم دارد. انسان در خانه و کارخانه در آموزشگاه و آزمایشگاه در عبادتگاه و دانشگاه، و برای انجام هر کار ارزشمند به توانایی تمرکز نیازمند است و هر وقت و هر جا کار سودبخشی انجام شده و انسان به موفقیتی دست یافته، این نیرو در به ثمر رساندن آن کار و پیروزی آن انسان نقشی کلیدی داشته است.

تمرکز شرط ضروری تعلیم و تربیت است و مهمترین نقش را در آموزش به عهده دارد و می تواند در محیط های آموزشی تمام اهداف و کوشش ها را به ثمر رسانده یا بی نتیجه گرداند. چه ممکن است بهترین برنامه های آموزشی با برترین هدف ها، بدون توجه با ابعاد مختلف این پدیده، کوپکترین تأثیری نداشته باشد. خصوصاً اینکه بی توجهی از رایج ترین مشکلات موجود در نظام آموزشی ما محسوب می گردد.

تمرکز که بازدارنده افکار ناخواسته، ابزار بی جانشین آگاه، پیش نیاز حفظ مطالب و لازمه به یاد آوری اطلاعات است، لزومش در همه جا دیده می شود. آگاه شدن از توانایی هایی که با تمرکز کردن به دست می آید، هر فرد پیشرفت جویی را علاقه مند به کسب این مهارت می کند و او را وادار می سازد تا از خود بپرسد چرا همه مردم از نیروی تمرکز استفاده نمی کنند؟ تعریف ساده ای از تمرکز به این پرسش پاسخ می دهد که تمرکز وادار کردن ذهن به توجه کامل بر یک موضوع است.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران