نسل جوان ایران

مدارسمقطع ابتداییپایه دوم

اقدام پژوهی چگونه توانستم اختلال یادگیری (روخوانی) دانش آموزم را از بین ببرم؟

ارسال کننده : سرکار خانم لیلا شاهکرمی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : l.shahkarami76[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۳۱ مرداد ۱۳۹۹
دفعات بازدید : 120
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 13
فرمت فایل : word
حجم فایل : 262 کیلو بایت

قیمت فایل : 6,500 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 1
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

با توجّه به اهمیّت روخوانی در این مقاله سعی شده با معرفی اهداف روخوانی، راه کارهایی مناسبی جهت آشنایی بیشتر با راهکارهای روخوانی، راه حل ها و چگونگی اجرای ، راه حل ها وچگونگی به دست آوردن اطّلاعات در رابطه با مشکل دانش آموزان، روانخوانی را مورد بررسی قرار دهم تا بتوانمدر راستای آموختن تاثیر زیادی داشته باشیم.

این پژوهش در مدرسه بصیرت در مقطع ابتدایی در سال تحصیلی 97-98 صورت پذیرفته که در نهایت به نتایج قابل قبولی در راستای بهبود اختلالات روخوانی در جهت بالا بردن سواد روخوانی دانش آموز بنام ابوالفضل صورت پذیرفت. اکثر داده های این پژوهش بر اساس نتایج آموختنی نویسنده بدست آمده است. و در بعضی از موارد نویسنده پژوهش های دیگر نیز در زمینه کسب اطلاعات استفاده شده است.

اقرأباسم ربك الذي خلق بخوان به نام پروردگاري كه تورا خلق كرده است(سوره علق آيه 1)

روخوانی از جمله وسايل مهم فهميدن در دنياي كنوني است. فرد مي تواند نتيجه ي تحقيقات و مطالعات ديگران را كه مدّتها به درازا كشيده است ، را ازطريق روخوانی در مدّت زمان كوتاهي فرا گيرد .

خوب روخوانی از عوامل مهّم پيشرفت و سرگرمي ولذّت بردن ورفع خستگي است. امروز بايد به كودكان خود روخوانی را بياموزيم تا فردا بتوانند بخوانند وياد بگيرند. نكته ي مهّم در امر روخوانی توجّه و تأكيد بر امر فهميدن مي باشد نه صرفاً كه به صورت عادت در آمده است .

يكي از علل ضعف دانش آموزان در درورس مخصوصاً ضعف در حل كردن مسئله هاي رياضي و نفهميدن آنها مربو ط به ناتواني آنها در روخواني و عدم درك آنچه مطالب مي باشد .

در اکثر مواقع دانـش آموز متنی را مي خواند يا والدین او معتقد هستند مرتّب درس مي خواند اما مطلب را درک نمی کند يا دانش آموز ديگري با وجود اين كه تلاش مي كند اما در املانويسي مشكل دارد تمام اين اشكالات بر مي گردد به ضعف دانش- آموز در روخواني و آگاه نبودن او به روش مطالعه . يك آموزگار با توجه به میزان آگاهی و علاقمندی که به شغل آموزگاري دارد ابتدا بايد روشهاي مطالعه و روان خواني را به دانش آموزان خود بياموزد و سپس در پي برطرف كردن اشكالات در درسهای ديگر باشد و اين مقدور نمي باشد مگر اين كه خود آموزگار از روشهاي مختلف مطالعه و روان خواني اطّلاع كافي داشته باشد .

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران