نسل جوان ایران

علوم انسانیروان شناسی روان‌شناسی اجتماعی

پاورپوینت رابطه نظام باورها با فرسودگی شغلی در معلمان و مدیران شهرستان پیشوا

ارسال کننده : جناب آقای رضا رحیمی
سطح فعالیت : مدیر کل
ایمیل : reza.rahimi663[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۱۲ مهر ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 884
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 33
فرمت فایل : powerpoint
حجم فایل : 2.73mb

قیمت فایل : 5,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه نظام باورها با فرسودگی شغلی در معلمان و مدیران شهرستان پیشوا انجام گرفته است. این تحقیق از نوع تحقیقات توصیفی، همبستگی است و از نظر هدف از نوع کاربردی می باشد. جامعه آماری این تحقیق را کليه معلمان و مدیران دبستان­ها و دبیرستان­های شهرستان پیشوا تشكيل می­دهند. در جهت گردآوری داده های لازم برای تحقيق و بررسی فرضیه های بيان شده، با توجه به ماهیت موضوع تحقيق (توصيفي و همبستگي)، از پرسشنامه استاندارد فرسودگی شغلی ماسلاچ (1981) و پرسشنامه استاندارد فراشناخت ولز (1997) استفاده نموديم. روش نمونه گیری در این پژوهش خوشه ای چند مرحله ای است که با استفاده از فرمول کوکران با تعيين حجم نمونه 299 نفر پرسشنامه این تحقیق را تکمیل کردند.در این پژوهش برای بررسی آماری اطلاعات وتجزیه و تحلیل داده های حاصله، از روش آمار توصیفی و روشهای استنباطی (آزمون همبستگي پيرسون )و نرم افزارSPSS استفاده شده است. نتایج این تحقیق نشان داد نظام باورها با فرسودگی شغلی معلمان و مدیران شهرستان پیشوا رابطه معنادار منفی دارد. همچنین، نتایج نشان داد که باورهای مثبت در مورد نگرانی و خودآگاهی شناختی با فرسودگی شغلی در معلمان و مدیران شهرستان پیشوا رابطه معنادار منفی دارد. علاوه بر این، باورها درمورد عدم اطمینان شناختی و نیاز به کنترل افکار و باورهای غیرقابل کنترل و خطرناک در مورد نگرانی با فرسودگی شغلی در معلمان و مدیران شهرستان پیشوا رابطه معنادار مثبت دارد.

ندارد

عصر حاضر که دوران رشد سریع توسعه و پیشرفت روزافزون تکنولوژی است، بیش از هر چیز مدیون تلاش­های آموزش و پرورش نو از رنسانس تاکنون می­باشد.از این­رو، همه ملت­ها با هر نظام سیاسی و اجتماعی نسبت به این نهاد مهم توجه بسیار محسوسی نموده، و به آن به دیده یک نهاد تولید کننده می نگرند که هزینه­های مصرف شده در آن­ از بازده­های به بارآورده (نیروی انسانی رشد یافته و پیشرفت علم و تکنولوژی) بسیار ناچیزتر است (آتش افروز، 1386).

از جمله مسائلی که می­تواند در سطح نظام آموزش و پرورش مورد بررسی توجه قرار گیرد سلامت روان معلمان است.از جمله مشکلاتی که معلمان و مدیران آموزش و پرورش در معرض روبه رو شدن با آن قرار دارند فرسودگی شغلی است. در جهان امروز سلامت روانی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در عصری زندگی می­کنیم که به موازات پیشرفت ­های تکنولوژیکی، صنعتی و اقتصادی و اجتماعی، نابسامانی­های روانی روز به روز در حال گسترش است و بسیاری از افراد، از ناراحتی­ها و نابسامانی­ها، به شدت رنج می­برند و نه تنها خود در عذاب هستند، بلکه خانواده و جامعه را نیز دچار عذاب می کنند.امروزه توجه روان درمانگران به سمت تاثیر باورها در ایجاد انواع مشکلات روانی جلب شده است(کارتیر[1] و همکاران، 2008). نوعنگرشافرادنسبت به خود و محيط پيرامون در ايجاد و افزايش ادراكاتش مؤثراست. افرادي كه باور­هاي سالم و كار آمد دارند و ازتدابير مقابله­اي سازگارانه و موفق به رهمي­برند و داراي ارتباط بين فردي سالم، رضايت از زندگي و احساس آرامش هستند(ولز[2]، 2009).

[1]Cartier, Greenwell & Prendergast.

[2]

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران