نسل جوان ایران

فنی مهندسی کامپیوترنرم افزار نرم افزار

نرم افزار Macromedia Dreamweaver MX

ارسال کننده : جناب آقای مهدی جلالی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : njiran42[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۱۵ تیر ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 687
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 45
فرمت فایل : word
حجم فایل : 878kb

قیمت فایل : 5,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

نرم افزارDreamweaver MX يکي از قوي ترين و ساده ترين و گسترده ترين نرم افزار هاي طراحي صفحات وب مي باشد که توسط شرکت Macromedia توليد شده که در سال 1997 اولين نگارش اين نرم افزار را با امکانات بسيار جزئي به بازار عرضه کرد و در سال 2002 نگارش ششم يا MX که آخرين نگارش موجود در ايران مي باشد را به بازار عرضه کرد.

 منويFile:

اين منو شامل گزينه هايي براي ساختن، ذخيره، بازيابي، وارد کردن و خارج کردن يک فايل جديد مي باشد. از ديگر امکانات اين منو ارائه اطلاعاتي در مورد فايل باز شده فعلي، نمايش آن در مرورگرهاي خارجي و

 چاپ کردن کد برنامه مي باشد. در جلوي هر گزينه نيز دکمه ميانبر آندستورالعمل مشاهده مي شود که در تمامي منوهاي ديگر نيز مشاهده خواهد شد.

در اين منو بخشهايي براي بازگرداندن تغييرات اعمال شده و دوباره انجام دادن آنها وجود دارد. امکاناتي براي کپي برداري و يا چسباندن متون و روشهاي مختلفي براي مشخص کردن کد برنامه و حتي جستجو در متن نيز در اين منو يافت مي شود. بخشي براي کنترل و اعمال تغيير در کليات برنامه، تغيير در کليدهاي ميانبر، تسهيلات لازم براي ايجاد کد و تغيير در آن و کتابخانه اي از برچسبهاي HTML و توانايي تغيير در آنها را نيز در منوي Edit داريم.

ندارد

شامل بخشهايي براي جابجايي بين نمايشهاي " کد " و " طراحي ". در بخش "کد"، کد برنامه قابل مشاهده مي باشد و در بخش " طراحي " هم نوع ديده شدن کد در مرورگر و ويرايش گرافيکي آن.

امکاناتي براي فعال کردن و غير فعال کردن خط کش ها و تور ها و اعمال تغييرات در ابزارها و نصب و اجراي نرم افزارهاي اضافــه شونــده نيز در اين منو ديده مي شوند.

اين منو امکانات بسيار زيادي را براي شما مهيا مي کند که هر بخش آن بحثي مفصل مي باشد و از حوصلهء اين نوشته خارج است، پس به توضيح کلي و مختصري در اين باره اکتفا مي کنيم.

همانطور که از نام اين منو مشخص است، محلي است براي وارد کردن يا گذاشتن يک شي در صفحه. اشيايي مانند انواع برچسبها مانند برچسبهاي HTML، ASP، CFML،JSP، PHP و برچسبهاي جزيي و پر کاربرد HTML مانند فرمها و اجزاي داخلي آن، لايه ها، فريم ها، جداول، بخشهايي براي ايجاد Template، ايجاد انواع لينکها، اشيايي براي مديريت متون، برچسب هاي Header ( که قابل مشاهده نيستند ) و وارد کردن حروف ويژه مثل حروف " حق کپي " يا " آرم ثبت شده".

بخش جدول در اين منو شامل امکاناتي براي ساختن جدول، ايجاد ستون و سطر جديد و اينکه آن سطر اولين سطر جدول هست يا نه و آيا لازم است که متفاوت از سطور ديگر باشد؟ و شايد مهمترين بخش اين قسمت، بخشي برايوارد کردن اطلاعات يک جدول از داده هاي خارجي مثل فايلهاي متني مي باشد.

بخش فريم شامل يک سري پيش فرض ها براي ايجاد فريم که بيشتر استفاده خواهند شد مي باشد. بخش ديگري هم براي ايجاد فريم ها به صورت دستي دارد که قادر به ايجاد انواع فريم مي باشد.

قسمت فرم داراي تمامي اجزاي لازم براي ايجاد يک فرم مي باشد. به جز اين اجزا، گزينه هايي که تلفيقي از اجزاي فرم در HTML و JavaScript مي باشد نيز دارد که براي ايجاد امکانات مضاعف در صفحه شما قابل استفاده است.

بخش متن نيز شامل تمامي اجزاي ويرايش متن مي باشد که اکثر آنها از طريق محيط گرافيکي Dreamweaver قابل پياده سازي مي باشد.

در اين منو بخشهايي براي مشاهده خصوصيات صفحه و تغيير دادن در محتويات برچسبها و تعيين فريم هدف يک لينک و ايجاد تغييرات در اکثر مواردي که در منوي Insert داخل صفحه خود قرار داده بوديد.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران