نسل جوان ایران

پزشکیپزشکی عمومیپزشکی عمومی

روشهای نوین کاهش وزن

ارسال کننده : جناب آقای رضا درتومی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : rezadartomi5781[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۱۱ تیر ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 594
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 16
فرمت فایل : word
حجم فایل : 30kb

قیمت فایل : 2,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

یک راه برای کاهش وزن، خواب کافی است. (گلین/*****ک/اِی‌اِف‌پی/گِتی ایمیجز)

آیا تاکنون دچار تعجب شده ‏اید ازاینکه برخی از مردم هرچه که می‌خواهند می‌خورند، هیچ‏گاه جواب رد به دسر نمی‌دهند، به‌ندرت ورزش می‌کنند و بااین‌حال هرگز به نظر نمی‌رسد که وزنی اضافه کنند؟ از طرف دیگر، شما هر کار درستی هم که بکنید، باز هم به طور مداوم وزن اضافه می‌کنید.

سوزان سامرز مسأله را اینگونه جمع‌بندی می‌کند: "من در حدود سن ۴۰ سالگی 9 کیلوگرم اضافه کردم. بدن من همواره سوخت و ساز کاملی داشت. ولی همانطور که برای بیشتر مردم به استثنای معدود افرادی که همیشه لاغر می‌مانند اتفاق افتاده، به یک‌باره سوخت و ساز بدنم دچار یک تغییرناگهانی شد

ندارد

چرا این اتفاق می‌افتد؟ گزارشی از دانشگاه جان‌هاپکینز مهر تأییدی است بر اینکه پاسخ در سوخت و ساز بدن نهفته ‌است. این موضوع تعیین می‌کند که چگونه بدن شما آنچه را که می‌خورد یا می‌نوشد به انرژی یا چربیِ ذخیره تبدیل می‌نماید. خبر خوب اینست که صرفنظر از اینکه شما چه وزن یا سنی دارید، راه هایی وجود دارد که بتوان سوخت و ساز بدن را سرعت بخشیده و کالری بیشتری سوزاند.

هر شخص یک "نرخ سوخت و ساز برای حالت استراحت" دارد که به‌مانند یک کوره، زمانی که ما در حال استراحت هستیم، مطالعه می‌کنیم و یا تلویزیون تماشا می‌کنیم، کالریها را می‌سوزاند. در طول ۲۴ ساعت همانطور که قلب ما ۱۰۰۰۰۰ بار می‌زند، کالریها نیز برای زنده نگهداشتن ما باید سوزانده شوند. بااین‌وجود فعالیتهای روزانه ما به تنها ۶۵ الی ۷۵ درصد از تعداد کل کالری هایی را که از خوردن و آشامیدن کسب می‌کنیم، نیاز دارد.

۱۵الی ۳۰ درصد کل کالری‏ها صرف انجام فعالیتهای فیزیکی می‌گردد. باقیمانده ۵ الی ۱۰ درصد کالری‏ها در هضم غذا و حرکت آن در دستگاه گوارش سوزانده می‌شود.

پس چگونه می‌توان بدن را واداشت تا شروع به سوخت و ساز کند و سرعت سوزاندن کالریها را افزایش داد؟ یک شروع خوب می‌تواند ساختن عضله باشد نه دویدن یک‏ونیم کیلومتر درعرض چهار دقیقه. به عبارت دقیقتر هر450 گرم عضله تا شش کالری را در روز می‌سوزاند. درحالیکه هنگام چربی ‏سوزی فقط دو کالری سوزانده می‏شود

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران