نسل جوان ایران

علوم انسانیعلوم اجتماعی جامعه شناسی گروه های اجتماعی

صرف نظر از علل کلی بروز آسیب ها و اغرافات اجتماعی

ارسال کننده : جناب آقای مهدی جلالی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : njiran42[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۱۰ تیر ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 955
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 10
فرمت فایل : word
حجم فایل : 38kb

قیمت فایل : 2,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

صرف نظر از علل کلی بروز آسیب ها و اغرافات اجتماعی (فقر بیکاری و بالا رفتن سن ازدواج) و نیز افزایش سطح فعالیت های شبکه های سازمان یافته قاچاق زنان (که به ویژه تحت تاثیر فرایند جهانی افزایش ارتباطات و گسترش بازارها و اماکن پولشویی و افزایش تقاضای موثربرای فشاردر کشور های مصرف کننده می باشد) در باره علل خاص می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

1- فعالیت مستمر شبکه ای شناسایی، جذب و انتقال دختران و زنان مستعد در داخل کشور و توانای آنها در تحریک و انتقال داوطلبانه یا غیر داوطلبانه اشخاص را از طریق اغوا (اجبار یا زور) برای هتک ناموس و ایجاد زمینه برای بهره برداری و سوء استفاده جنسی (به بهانه مهاجرتو...)

2- عدم برخورد جدی قضایی ونبود قوانین منسجم و کارآمد برای برخورد با قاچاقچیان .

3- وجود تقاضای موثر در میان شیوخ و مرفهین امارات و جهانگردی و تمهیدات مقامات اماراتی برای جذب گردشگر نیز در سکوت آنان در خصوص در خصوص قاچاق انسان به این منطقه بی تاثیر نمی باشد .

ندارد

حجم مراودات جمهوری اسلامی ایران با دبی و سیاست های اجتماعی داخلی بستر مناسب برای ایجاد روند قاچاق را به وجود آورده است .

و پیشترفت های چشمگیر اقتصادی دبی و افزایش جایگاه تجاری دبی در منطقه موجب رشد سریع تعاملات ایران با دبی شده وحدود 60% واردات ایران از دبی صورت میگیرد مسافرتها و خرید های خارجی موسسات صنایع و شرکتهای خصوصی ایرانیان نیز اکثرأ در دبی می باشد. در ماه بیش از یکصد هزار نفر ایرانی برای تجارت، خرید،کار، سیاحت، ویا ترانزیت به دبی می روند .

علاوه بر پاره ای تغییرات و تحولات فرهنگی اجتماعی مانند فقر پایین بودن درآمد سرانه، مشکل اشتغال، قوانین خانواده و... علت وزمینه ساختاری دیگری که به شرایط درونی کشور باز می گردد. افزایش حوادث جنایی (که ماهیت و منشا جنبی دارند) و نیز الگو یورابط جنسی و تشدید روابط ناسالم نامشروع و غیر فانونی و رشد ایدز و نهایتا تضعیف تدریجی بنیانهای خانواده. ناكافي بودن قوانين موجود، نگاه مرد سالانه، اعمال تبعيض جنسيتي، بي تفاوتي در قبال مسايل جنسيتي، عدم اطلاع رساني و آگاه سازي عمومي، فقدان امكانات مشاوره اي، جدي نگرفتن طرح هاي سلامت و صيانت و حاكميت فضاي رودربايستي و انفعال در برابر اين طرح ها (كه خود ناشي از شدت گيري جريانات فمينيستي، مذهبي و غير مذهبي در كشورمان است) عدم ارائه تعريف دقيق از چارچوب روابط سالم و ناسالم دختر و پسر (زن و مرد) همگي در شرتيط فعلي مؤثرند به اين معني كه عدم سياستگذاري شفافع منسجم و به روز باعث شده مكانيسم هاي عرضع و تقاضا براي امور جنسي كه مي تواند در داخل (با نظارت نهادهاي حكومتي و مدني و با رعايت حدود شرعي و عرضي و نيز حفظ شأن و جايگاه و موقعيت فرهنگي و سياسي كشورمان محقق شود به خارج از كشور منتقل گردد.

مي توان در ادامه به عللي اشاره كرد كه از تربيت خانوادگي نشأت گرفته به عبارت ديگري آسيب هايي است كه از خانواده به شخص منتقل و ممكن است باعث انحراف او گردد.

1- ضعف ورهايي ديني و مذهبي والدين

2- الگو پذيري فرزندان از والدين كم توجه و بي توجه

3- عدم دقت و اهتمام والدين در ايجاد عادت ها و رفتارهاي مذهبي

4- وجود رفاه زدگي و افزون طلبي مادي

5- عدم هماهنگي بين گفتار و عمل والدين

6- به كارگيري شيوه آمرانه همراه با تحكم

7- تعارض بين آموزش ها، القائات خانواده مدرسه و اجتماع

8- خانواده هاي بي بندو بار

9- همباز نبودن آهنگ ترتيبي مدرسه و خانه

10- ضعف در متجلي ساختن زيبايي هاي فرهنگ غني اسلام

11- وجود انحراف اخلاقي و رفتاري در بين برخي از دانش آموزان و تأثير گذاري قوي

12- بخش گسترده نوارها و عكس هاي مبتذل و مهيج و شهوت انگيز

13- فقدان جديت پيگيري از برنامه ريزي هاي فرهنگي

14- نبود هويت ملي در برخي از زنان كه خود باعث مي شود عِرق ملي نداشته و خروج را امري بد ندانند.

مي توان يادآور شد كه هدف اين شبكه ها از اشاعه فرهنگ فحشا لگدكوب كردن شخصيت والايزن و قرار دادن او به عنوان كالاي مصرفي و بي قيد و بندي بي تفاوتي يعني جوانان كشور نسبت به مسائل كشود و يا به عبارت ديگر كاهش عِرق ملي است.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران