نسل جوان ایران

علوم انسانیعلوم تربیتیمدیریت آموزشی

اثرات فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش عالی(From objectivism to social constructivism)

ارسال کننده : جناب آقای رضا درتومی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : rezadartomi5781[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 806
زبان نوشتاری : دوزبانه
تعداد صفحه : 8
فرمت فایل : word,pdf
حجم فایل : 150kb

قیمت فایل : 10,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

در های موسسه آموزش عالی برای چند دهه با ظهور اولین کامپیوتر شخصی در 1980s و پس از آن اتصال به اینترنت در 1990s بوده است و نه تنها به صراحت در شرایط و ضوابط استفاده از ابزارهای نوین دیجیتالی، بلکه به طور ضمنی در درک و رویکرد آموزش الکترونیکی از طریق شناخت از رفتارگرایی به سازنده گرایی اجتماعی یا بیشتر به طور خاص، دانش منتقل شده دانش مذاکره معرفی شده است. این نمایش نشان می دهد که زبان آموزان با یادگیری مستقل پیوند می خورند (به رهبری معلم) و حاکم بر کسب دانش می شود. در این مقاله یک گفتمان کوتاه نمایش نظری یادگیری آموزش و پرورش در موسسات آموزش عالی است (HEIs) که از مقدمه مبتنی بر سنت بر فن آوری آموزش مدرن شبکه ای که مبتنی بر افزایش وب دوره های الکترونیکی در همکاری و محیط های اجتماعی فعال در یادگیری است و عامل اجتماعی نرم افزار و ابزار وبلاگ نویسی در کتاب های اجتماعی بدون مارک می باشید.

ندارد

فن آوری های آموزشی در حرکت دادن دانشگاهیان برای ساخت نظریه های جایگزین در فرایند یادگیری مهم می باشد. (اولیور، 2002).و از طرف دیگر به تغییر پارادایم در موسسات آموزش عالی (HEIs) اشاره دارد، که در آن مشخصه ای از آموزش و پرورش سنتی دیده نمی شود، بلکه آموزش و مدیریت آموزش و پرورش مدرن، که مشخص تغییرات در محیط های آموزش الکترونیکی برای آموزش، یادگیری و اهداف اداری است به چشم می خورد (جوان، 2003؛ بومیستر، 2006؛ Ezziane، 2007). بعد از این تغییرات در پارادایم، نظریه پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات از قدیم به جدید فناوری اطلاعات و ارتباطات در سه مرحله از سنتی های آموزش الکترونیک، آموزش الکترونیک مخلوط و معاصر آموزش مجازی الکترونیک می باشد(حمید، 2007).پیشرفت های فن آوری در آموزش الکترونیک با نظریه های یادگیری مانند رفتارگرایی مادی گرایی، سازه گرایی و شناختی و سازنده گرایی اجتماعی مرتبط است. (هاشم و همکاران، 2010 ویکیپدیا، 2008)

عینیت گرایی معتقد است که همه چیز که مربوط به یادگیری است قابل پیش بینی است بنابراین یک مدل یادگیری متناسب برای همه است. به همین ترتیب، رفتارگرایی اولویت را به رابطه محرک پاسخ در یادگیری و در نقش شناختی می دهد بنابراین محیط یادگیری به عنوان محیط مادی گرایی (یانگ، 2003)در نظر گرفته می شود. این است دقیقا مانند رفتار مدیریت علمی که در آن کارگر به عنوان بخشی از یک ماشین بزرگ به نام سازمان (مک لوید، 2005) گرفته شده است.

در میان طرفداران این واقعیت سازه وجود دارد که عینی و قسمتی از خارج آن است که توسط انسان ذهنی ساخته شده است. این بخش قابل پیش بینی نیست و در مجموع و نه بیشتر از آن بستگی به تعامل انسان با این وضعیت دارد منجر به ادراک و آگاهی انسانی (دادن معنی)می شود، که به نوبه خود به تساوی تصویر / تصویر از واقعیت می انجامد(علم، 2009).حرکت به سمت سازنده در آموزش عالی شده اند ظهور اتصال جهانی از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات عامل اصلی این موضوع بود(ویمز و لاولر، 2007)، که فعال توده ها به جامعه جهانیتبدیل شدهاست از همه مهمتر می توان گفت بعد از ظهور اینترنت در ده 1990sو دسترسی به منابع دانش جهان تحت تاثیر قرار داده است. با توجه به دسترسی به منابع وسیع تری از دانش، تئوری معاصر نشان می دهد که یادگیری مشارکتی مؤثر ترین وسایل تسهیل تدریس و یادگیری در محیط های دیجیتالی می باشد. (فیلیپس و همکاران، 2008)

برای به دست آوردن جای پا در سازه اجتماعی آموزش عالی در سراسر جهان به دلیل آموزش و یادگیری هم اکنون می توانید به راحتی به عنوان یک فعالیت اجتماعی جامعه در نظر گرفت(بوندوک، 2006) در نتیجه ترویج یادگیری جمعی (اجتماعی) همراه با فرد (شناختی) با کمک الکترونیکی سنتی انجام-چتینک / ایمیل و مدرن ویکی ها، وبلاگ ها ، فیدهای RSS و لیست همچنان ادامه دارد (کلاما و همکاران، 2007). برای مثال، RSS یک فرمت استفاده شده برای انتشار آثارمختلف می باشد که اغلب به روز رسانی مانند وبلاگ نوشته های، سرفصل های جدید، صوتی و تصویری است. (ویکیپدیا، 2009)

پارادایم شیفت در آموزش عالی آموزش الکترونیک در HEIs رفتن را از طریق تغییر پارادایم انتقال به جایی که معلمان و دانش آموزان از حالت ترک منفعل برای باز کردن محیط یادگیری مستقل استفاده می کنند(یانگ، 2003، بومیستر، 2006). فناوری اطلاعات و ارتباطات است ایده های از مفاهیمی چون «جهانی شدن اقتصاد، جامعه اطلاعاتی جدید و سیاست های ملی و ظهور دولت جهانی است. (ساسویل، 2004)." توسعه دهندگان آموزش الکترونیک باید فراتر از رفتن پارادایم نظم و انضباط خود و به دنبال تبادلات بین رشته ای با تمام ذینفعان دانشگاه همراه باشند(اهلرز، 2005).

در واقع می توان دید که که شیفت پارادایم تکنولوژی نه تنها شیوه های محاسبات تغییر داده است بلکه برداشت از جامعه در مورد فن آوری نیز تغییر کرده (ایزین، 2007). در این پارادایم های اقتصادی، کاربر به طور فزاینده ای به عنوان منشاء نوآوری (COST اکشن 298، 2007) دیده می شود. در سطح وسیع تر، شیفت پارادایم در آموزش الکترونیک توسط مادی گرایی، سازه گرایی و سازنده گرایی اجتماعی نشان دهدند سطوح مختلف "ایمچیتی است (Moolman و Blignaut، 2008)" و پیشرفت تحصیلی در بورس را مشخص می کند.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران