نسل جوان ایران

فنی مهندسی کامپیوترمعماری سیستم های کامپیوتریمعماری سیستم های کامپیوتری

مروری بر مسئله امنیت در اینترنت اشیاء

ارسال کننده : جناب آقای مهدی جلالی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : njiran42[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 756
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 12
فرمت فایل : word
حجم فایل : 64kb

قیمت فایل : رایگان
دانلود فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

در دهه گذشته، اینترنت اشیاء در مرکز توجهات و تحقیقات قرار داشته است. امنیت و محرمانه بودن، مسائل مهمی برای کاربردهای IOT بوده و همچنان با چالش های بزرگی مواجه است. به منظور تسهیل این حوزه از موارد ظهورکرده، ما به طور خلاصه به بررسی روش تحقیق IOT پرداخته و به مقوله امنیت توجه می کنیم. با استفاده از تحلیل عمیق معماری امنیت و ویژگی های آن، نیازمندی های امنیت ارائه شده اند. بر مبنای این تحقیقات، ما وضعیت تحقیقات در تکنولوژی های اساسی را شامل مکانیزم رمز نگاری، مخابرات امن، حفاظت از داده سنسور و الگوریتم های رمزنگاری را بحث کرده و به طور خلاصه، نمای کلی چالش ها را بیان می کنیم.

چکیده

1-مقدمه

2-توجه به امنیت در IOT

ویژگی های امنیت

نیازمندی های امنیت

مکانیزم رمزگذاری

3- حالت تحقیقاتی تکنولوژی های اساسی

2) امنیت مخابرات

د) الگوریتم های رمزنگاری

4- چالش ها

ب) مدیریت اساسی

ج) قوانین و مقررات امنیت:

د) نیازمندی ها برای کاربردهای نوظهور

5- نتیجه گیری

عبارت اینترنت اشیاء(IOT) که مربوط به وسایل، اشیاء و نمایش مجازی در یک ساختار شبه-اینترنتِ قابل شناسایی یکتا می باشد، برای اولین بار در سال 1998 پیشنهاد شد(1).در سالهای اخیر، مفهوم اینترنت اشیاء بوسیله برخی از کاربردها مانند خواندن الکتریکی هوشمند، بیان خانه های سبز، نطارت درمانی از راه دور و حمل و نقل هوشمند، معروف شده است. عموماً، IOT دارای چهار مولفه اصلی شامل حس کردن، دسترسی ناهمگن، پردازش اطلاعات و برنامه های کاربردی و خدمات و علاوه بر آن، مولفه هایی مانند حریم شخصی و امنیت نیز است.

امروزه، IOT به صورت گسترده به عنوان یک عبارت نامفهوم شناخته می شود. کاربردهای صنعتی ثانویه مربوط به IOT برای سیستم های حمل و نقل سایبری، سیستم های فیزیکی سایبری و مخابرات دستگاه به دسنگاه، استفاده می شود(2).

به منظور برآورده کردن مسئله امنیت، IOT با چالش های بیشتری مواجه است. دلایل زیر برای این موضوع وجود دارد: 1) IOT از طریق اینترنت سنتی، شبکه موبایل و شبکه سنسور و ... توسعه داده می شود 2) بسیاری از اشیاء به این نوع از اینترنت متصل می شوند 3) این اشیاء با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در نتیجه، یک مشکل امنیتی و حریم خصوصی جدید، بُروز می کند. توجهات بیشتری برای قابلیت اعتماد، تشخیص و تلفیق داده در IOT باید انجام بگیرد.

در این سطح، هوش محیطی و کنترل مستقل، بخشی از مفهوم اصلی IOT نمی باشد. با توسعه روش های پیشرفته شبکه و کنترل چندعاملی و محاسبات ابری، انتقالی بین مفاهیم IOT و کنترل مستقل در تحقیقات M2M جهت تولید یک سیر تکاملی در M2M در شکل CPS ایجاد شده است. به طور کلی بر روی هوشمند سازی تعامل ها، برنامه های تعاملی، کنترل بلادرنگ توزیع شده، بهینه سازی سطح مقطع، بهینه سازی حوزه سطحی و ... تمرکز دارد. در نتیجه، برخی از تکنولوژی ها و روش های جدید، باید جهت برآورده کردن نیازمندی های بیشتر بر حسب قابلیت اطمینان، امنیت و حریم خصوصی، توسعه داده شود(3).

1-توجه به امنیت در IOT

امنیت اطلاعات و شبکه باید با خصوصیاتی از جمله شناسایی، قابلیت اعتماد، تلفیق و غیرقابل انکار بودن و ... برآورده شود. IOT به حوزه های مهمی از اقتصاد ملی مانند سرویس درمانی و مراقبت پزشکی و حمل و نقل هوشمند، اعمال خواهد شد. در نتیجه، امنیت در حوزه IOT در مسئله قابل دسترسی بودن و وابسته بودن، دارای اهمیت بیشتری است.

1) معماری امن

به طور کلی، IOT می تواند به چهار سطح کلی تقسیم شود. شکل 1، معماری سطح اشیاء را نشان می دهد.

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران