نسل جوان ایران

علوم انسانیعلوم تربیتیاقدام پژوهی

چگونه کودکان را به ورزش صبحگاهی تشویق کردم

ارسال کننده : جناب آقای مهدی جلالی
سطح فعالیت : مدیر ارشد
ایمیل : njiran42[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 751
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 28
فرمت فایل : wiord
حجم فایل : 73kb

قیمت فایل : 10,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

امروزه دانشمندان کشف کرده اند که ورزش رابطه نزدیکی با شادابی و سلامتی فرد دارد. عصری که ما در آن زندگی می کنیم به کلی متفاوت از زمان های گذشته است پدیده های جدید متنوع و به هم پیچیده آنچنان فراوان و نو به نو شده اند که دانایی ها، توانایی ها و امکانات را اجتناب ناپذیر می کند. البته این دانستنی ها ومهارت ها باید قادرباشند امنیت روانی واحساس زیبایی دوستی را درمواجهه با مشکلات زندگی تضمین کند. دنیای ماشینی باعث شده تا والدین و فرزندان فعالیت بدنی کمی داشته باشند لذا از فواید این فعالیت بی نصیب می ماند. از طرفی تن پروری و دنیای تجملی و بخصوص فرایند های الکترونیکی باعث شده تا ورزش از لیست فعالیتهای خوانواه ها حذف گردد. پس نقش معلم های تربیتی در ترویج این مهم باید فراوان باشد.

بیان مسئله. 1

شواهد یک :. 1

اهمیت ورزش صبحگاهی و اثرات مفید آن بر زندگی.. 2

فواید ورزش صبحگاهی در مدارس... 4

راه های تشویق دانش آموزان به ورزش صبحگاهی توسط والدین در مدرسه. 7

نقش والدین در ورزش کودکان.. 7

راهکارهای مؤثر. 7

تجربه فعالیت‌های متنوع.. 8

فرزندتان را حمایت کنید.. 9

فعالیت‌های بدنی در زمستان.. 9

نسلی آماده. 10

ویژگی های افراد با نشاط.. 11

یک شرط اساسی:. 13

مدرسه شاد و با روح:. 13

عقاید و باورهای ما:. 14

شکوفایی خلاقیت در کلاس درس :. 14

چگونگی دستیابی به تحقق آرمان های شاداب نمودن مدارس... 15

چگونگی ایجاد فضای شاداب در مدارس... 15

شواهد ثانویه:. 16

نتیجه‌گیری.. 17

منابع و ماخذ: 18

دبستان شهید قرنی در شهرستان ورامین واقع شده است در این دبستان وقتی دانش آموزان به مدرسه می آیند اکثرا خواب آلود می باشند. و گاها سر کلاس خواب می رفتند . و به صحبتهای معلم نمی توانستند به خوبی گوش دهند در همین راستا آنان بد اخلاق تر نیز بودند لذا تصمیم گرفتم با ارائه راهکارهایی بر شادابی و سلامت دانش آموزانم بیفزایم.

 

 

 

اهمیت ورزش صبحگاهی و اثرات مفید آن بر زندگی

انجام ورزش صبحگاهی برای افراد زیادی کابوس است، زیرا برای آنها پیدا شدن صبح زود و رفتن به باشگاه بسیار سخت است. با این وجود ورزش صبحگاهی فواید زیادی دارد که به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را در رسیدن به آمادگی جسمانی به دست آورید.یکی از فواید ورزش کردن در صبح زود این است که شما مطمئن هستید که این کار را انجام می‌دهید و در طول روز آن را به تعویق نمی‌اندازید اگر شما به خود بگویید که بعد از ظهر ورزش می‌کنید ممکن است در طول روز خسته شوید و بهانه‌های زیادی برای ورزش نکردن بتراشید. ممکن است ابتدا سخت باشد که صبح بیدار شوید و ورزش کنید یا به باشگاه بروید، اما کم‌کم به این روند عادت می‌کنید و زودتر از خواب بیدار می شوید.با انجام ورزش صبحگاهی سرحال تر به محل کار خود می‌روید و خود را مجبور می‌کنید تا از غذاهای غیر سالم نخورید.کسانی که اول صبح ورزش می‌کنند، الگوی خواب بهتری دارند، زیرا صبح زود بیدار می‌شوند و بالطبع شب به موقع می خوابند. اگر بعد از ظهر یا غروب ورزش کنید انرژی شما در این زمان از روز بالا می‌رود، زیرا آدرنالین بیشتری در بدن ترشح می‌شود که باعث می‌شود شما در زمان خواب خسته نباشید و نتوانید راحت بخوابید. هنگامی که صبح زود ورزش می‌کنید از لحاظ ذهنی و جسمی برای کارهای روزانه آماده‌تر هستید.

ورزش صبحگاهی باعث می‌شود که چربی بیشتری سوزانده شود، زیرا میزان فعالیت‌های سوخت و ساز افزایش می‌یابد. اگر می‌خواهید به هنگام صبح ورزش هوازی انجام دهید قبل از ورزش دو تا سه فنجان قوه بنوشید، این کار باعث می‌شود که چربی‌های ذخیره شده در بدن بهتر بسوزند و با انرژی و قدرت بیشتری ورزش کنید.باید تغذیه و ورزش در تعادل باشند، بعد از انجام ورزش یک صبحانه عادی بخورید. دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید چربی بسوزانید، مدتی بعد از ورزش چیزی نخورید و سپس یک صبحانه مناسب بخورید.

 

ورزش صبحگاهی در شروع فعالیت آموزشی مدارس می تواند عـامل مهمی در ایجـاد نشاط و شـادابی وتأمین سـلامت جسم و روح دانش آموزان باشد.

این برنامه با توجه به ویژگیهایی خاص آن در ۳بخش گـرم کردن ، پیـاده کـردن هـدف و بازگشت به حـالت اولیه طـراحی می گردد ، انجام این برنامه در ابتـدا بـا افـزایش تـدریجی ضربـان قلب توأم است که به آستانه تحریک برای افزایش استقامت عمومی می رسد و سرانجام به حالت اولیه بر می گردد .

اجرای ورزش صبحگاهی بطور منظم و روزانه می تواند نقش بسیار مهمی درکسب آمادگی جسمانی ، روانی و نشاط و شـادابی دانش آموزان داشته باشد . انجام فعالیتهای مداوم اثرات مثبتی بر بافت استخوانی دارد . یافتـه های پژوهشی بیـان داشته اند که ورزش در رشد طـولی استخـوان ونیز آرایش سلولهـای استخـوانی تـأثیر بسیار نـاچیزی دارد ، امـا تأثیر فعـالیتهای ورزشی در افزایش تراکم و رشد عرضی استخوان با افزایش مواد معـدنی در آن تـأیید شده است و بـی تحـرکی و حـذف فشار مکانیکی ازاستخوان ها باعث کاهش مواد معدنی و کاهش استحکام آنها می شود .

یک برنامه ورزشی مناسب چگونگی تناوب وتکرار تمرینات ، شدت تمرینات و درنهایت مدت اجرای تمرینات را در بر می گیرد :

1)تناوب تمرینات حداقل ۵ روز درهفته

2)شدت تمرینات به قدری که به نفس ، نفس بیفتید . این بدان معناست که تعداد ضربان قلب شما حداقل به ۶۰ درصد حداکثر ضربان قلبتان افزایش یابد .

3)مدت اجرای تمرینات . حداقل تا ۱۰ دقیقه باشد تا برای بدن مفید واقع گردد .

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران