نسل جوان ایران

علوم انسانیعلوم تربیتیاقدام پژوهی

نقش شبکه اجتماعی تلگرام در عملکرد تربیتی دانش آموزان متوسطه اول

ارسال کننده : جناب آقای رضا رحیمی
سطح فعالیت : مدیر کل
ایمیل : reza.rahimi663[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 1030
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 19
فرمت فایل : word
حجم فایل : 289kb

قیمت فایل : 15,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

دانلود پایان نامه و مقاله
محل سفارش تبلیغات شما

آینده با تمام آشفتگی ها، ابهام ها و عدم اطمینان های خود بی تردید تنها فضایی است که فرصت های بزرگ پیشتازی را در خود نهفته دارد و طبیعتاً کسانی بیش ترین شانس بهره گیری از این فرصت ها را دارند که از پیش خود را آماده کرده و در کمین آن ها نشسته و برای بهره برداری از وضعیت های گوناگون متصور تمرین نموده و آمادگی های الزم را کسب کرده باشند. شبکه های اجتماعی به دلیل جذابیت ذاتی که دارند هر روزه تعداد زیادی از جوانان را مجذوب خود می کنند. جوانان زمان بسیار زیادی از وقت خود را صرف گشت و گذار در شبکه های اجتماعی می کنند. جوانان کشور عزیزمان هم از این امر مستثنی نبوده و نیستند و روز به روز طیف بسیار گسترده ای از جوانان تحت تاثیر شبکه های اجتماعی قرار می گیرند. در همین راستا پژوهش حاضر با هدف نقش شبکه اجتماعی تلگرام در عملکرد تربیتی دانش آموزان متوسطه اول انجام شده است

« بنويسيد زيرا جز با نوشتن چيزي را به خاطر نخواهید سپرد » امام صاوق علیه السلام

طبق نظر آلوین تافلر در کتاب موج سوم، جوامع بشری تاکنون دو دوره ی (انقالب) کشاورزی و صنعتی را پشت سر گذاشته و هم اکنون در اواخر عصر فرا صنعتی یا عصر اطّالعات که بر پایه الکترونی و رایانه هاست قرار دارند (تهافلر، 1385 .)این عصر، عصری ست که در آن قدرت، ثروت و امنیّت بر پایه دانش به وجود آمهده و سهرعت وجه مشخّصه ی آن و اطّالعات به عنوان ارزشمندترین کاال محسوب میشود. این جهان نوپا که به سرعت در حال بسط و گسترش بوده و تمامی شئون زندگی بر روی کره زمین را تحت تأثیر قرار داده است، بر پایه فنّاوری اطّالعات و رسانه های ارتباطی نوین استوار بوده و در فضایی غیر فیزیکی به رشد و بالندگی خود ادامه داده و در حال تسخیر جهان واقعی می باشد. این فضا، فضای سایبر یا فضای مجازی نام دارد.

امروزه فناوری اطالعات و ارتباطات جزئی جدایی ناپذیر زندگی انسانها شده و پیدایی صور نوین ارتباط، شبکه های بزرگ اطالعاتی و ارتباطی زمینه ساز فضاهای اجتماعی جدید گشته است؛ فضاهایی بدون مرز که روابط، ابعاد و مهارتهای اجتماعی افراد را تحت تأثیر قرار داده است.

در قرن 21 میلادی، فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی دنیای جدید و متفاوتی را ایجاد کرده و باعث تحولات بسیار زیاد و عمیق در ابعاد گوناگون اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی، محیط زیستی وغیره شده است. رسانه های نوین اطلاعاتی و در رأس آن اینترنت و تلگرام موجب نوسازی فرآیندها اجتماعی است. با رشد و گسترش فناوری ارتباطی در کشور، مراکز دانشگاهی مانند سایر مراکز دیگر خیلی سریع با این پدیده آشنایی پیدا کرد و این پدیده منجر به تغییراتی در ارزشها و نگرشها و زندگی افراد به ویژه قشرجوان دانشجوگردید که پیامد های آن انکار ناپذیر است این تکنولوژی تمام جنبه های زندگی مردم را تحت الشعاع قرارداده است.(جهانگرد، 1384 :3 .)بیل گیتس معتقد است تحت تأثیر فضاهای مجازی جدید که در آن تلویزیون ها و کامپیوترها به ی شبکه جهانی هوشمند جهانی مرتبط هستند عناصر رفتاری انسانها شکل خواهند گرفت واین شبکه ها ستون فقرات ساختار اجتماعی ما را تشکیل می دهند (کاریزی، 1381 :329 ). فرهنگ مجاز واقعی تا حد واقعیت مجازی مورد قبول واقع می شود که استفاده مناسب از آن برای بالا بردن سطح دانش مان نیروی نهفته زیادی دارد . استفاده نادرست ممکن است زیانهای زیادی به همراه داشته باشد (کاریزی، 1381 :9 )خصوصاً برای نسل جوانی که درمقایسه با نسل قبل، بامحرک های فراوانی مواجه است (عطاران،1383 :198) .

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

نویسندگان برتر و فعال نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران