نسل جوان ایران

مدارسمقطع ابتداییپایه دوم

طرح درس فارسی دوم دبستان ( زیارت)

ارسال کننده : جناب آقای mahdi jalali
سطح فعالیت : ناشر
ایمیل : njiran1379[@]gmail.com
تاریخ ارسال : ۴ مرداد ۱۳۹۶
دفعات بازدید : 136
زبان نوشتاری : فارسی
تعداد صفحه : 5
فرمت فایل : word
حجم فایل : 22/5 KB

قیمت فایل : 3,000 تومان
خرید فایل

امتیاز مثبت : 0
امتیاز منفی : 0

پایگاه مقاله نسل جوان ایران

 

 

زیارت

 

 

دانش آموزان با " زیارت کردن" به عنوان یکی از مفاهیم و اعممال دینی آشنا می شوند

1-دانش آموزان از فضای روحانی حرم و جایگاههای زیارتی آگاه می شوند.

2- دانش آموزان می فهمند که در زیارتگاهها ذکر زائران، دعا و ستایش

خدواوند بزرگ است.

3- دانش آموزان تشخیص می دهند که برای خواندن نماز باید مقدماتی نظیر

اذان و وضو را رعایت کنند.

4- دانش آموزان تشخیص می دهندهمانطور که انسان ها رزق و روزی

دارند، حیوانات هم مثل کبوترهای

حرم ائمه اطهار از رزق و روزی، همان گندم ها، برخوردار می شوند و

خدا را سپاس می گویند.

5- دانش آموزان تشخیص می دهند که می توانند حرکات و رفتارهای مثبت

را مشاهده و تقلید کنند

حیطه شناختی:

1- دانش آموز فضای زیارتگاه را توصیف می کند.(سطح دانش)(علم و رابطه با خداوند)

2- دانش اموز از فضای روحانی حرم امام رضا (ع) خاطره می نویسد(سطح ترکیب)(علم و رابطه با

خویش و خلق خدا)

3- دانش آموز با گوش دادن به اذان می فهمد که وقت نماز است(فهمیدن)(ایمان و رابطه با خدا)

4- دانش آموز خدا را به خاطر داشته هایش (رزق و روزی، سلامتی، پدر و مادر، سعادت نصیب شده برای

زیارت و ...) شکر و سپاس می گوید.(ارزش گذاری)(اخلاق و رابطه با خویش، خلق خدا و خلقت)

5- دانش آموز برای ائمه و پیامبر اکرم (ص) احترام قائل می شود.(ارزش گذاری)(اخلاق و رابطه با خلق خدا)

6- دانش آموز با شنیدن صدای اذان آرامش می گیرد.( تبلور ارزش های سازمان یافته در

شخصیت)(تعقل و رابطه با خویشتن)

7-دانش آموز با دیدن بزرگ تر ها و الگو گرفتن از آنها با شنیدن اذان وضو گرفته و نماز می

خواند.(مشاهده و تقلید)(اخلاق و رابطه با خلق خدا)

8-دانش آموز با دیدن بزرگ تر ها که دست به دعا بلند کرده اند، دعا می خواند.(مشاهده و

تقلید)(اخلاق و رابطه با خلق خدا)

اهداف

عنوان درس

مراحل فعالیت درکلاس

رفتارورودی

ارزشیابی تشخیصی

شیوه تدریس

ارائه ی مطلب

ارزشیابی تکمیلی

 

 

زیارت

 

 

دانش آموزان با " زیارت کردن" به عنوان یکی از مفاهیم و اعممال دینی آشنا می شوند

1-دانش آموزان از فضای روحانی حرم و جایگاههای زیارتی آگاه می شوند.

2- دانش آموزان می فهمند که در زیارتگاهها ذکر زائران، دعا و ستایش

خدواوند بزرگ است.

3- دانش آموزان تشخیص می دهند که برای خواندن نماز باید مقدماتی نظیر

اذان و وضو را رعایت کنند.

4- دانش آموزان تشخیص می دهندهمانطور که انسان ها رزق و روزی

دارند، حیوانات هم مثل کبوترهای

حرم ائمه اطهار از رزق و روزی، همان گندم ها، برخوردار می شوند و

خدا را سپاس می گویند.

5- دانش آموزان تشخیص می دهند که می توانند حرکات و رفتارهای مثبت

را مشاهده و تقلید کنند

حیطه شناختی:

1- دانش آموز فضای زیارتگاه را توصیف می کند.(سطح دانش)(علم و رابطه با خداوند)

2- دانش اموز از فضای روحانی حرم امام رضا (ع) خاطره می نویسد(سطح ترکیب)(علم و رابطه با

خویش و خلق خدا)

3- دانش آموز با گوش دادن به اذان می فهمد که وقت نماز است(فهمیدن)(ایمان و رابطه با خدا)

4- دانش آموز خدا را به خاطر داشته هایش (رزق و روزی، سلامتی، پدر و مادر، سعادت نصیب شده برای

زیارت و ...) شکر و سپاس می گوید.(ارزش گذاری)(اخلاق و رابطه با خویش، خلق خدا و خلقت)

5- دانش آموز برای ائمه و پیامبر اکرم (ص) احترام قائل می شود.(ارزش گذاری)(اخلاق و رابطه با خلق خدا)

6- دانش آموز با شنیدن صدای اذان آرامش می گیرد.( تبلور ارزش های سازمان یافته در

شخصیت)(تعقل و رابطه با خویشتن)

7-دانش آموز با دیدن بزرگ تر ها و الگو گرفتن از آنها با شنیدن اذان وضو گرفته و نماز می

خواند.(مشاهده و تقلید)(اخلاق و رابطه با خلق خدا)

8-دانش آموز با دیدن بزرگ تر ها که دست به دعا بلند کرده اند، دعا می خواند.(مشاهده و

تقلید)(اخلاق و رابطه با خلق خدا)

برای این فایل تا کنون نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید

تعداد کاراکتر مجاز:

برچسب های مرتبط


فهرست کتابخانه نسل جوان ایران

تاییدیه های سایت


درگاه بانک ملت

شبکه های اجتماعی نسل جوان ایران


فن آوری های روز دنیا


آرشیو فن آوری های روز دنیا

جدیدترین اخبار سایت


پایگاه خبری نسل جوان ایران

مقالات برتر و منتخب کاربران